našla sjme tu pár starých věci!ae i přesto ej sem chci dát

11. května 2009 v 19:05 | ♥Sabajs♥Admin!!... |  || News_O_Ewě ||

Farna přeje čtenářům Horizontu k Vánocům

Vendryně / Zpěvačka Ewa Farna, studentka a především vítězka bronzového Českého slavíka je konečně doma, v úzkém rodinném kruhu.

RODINA. Konečně chvíle pohody v rodinném kruhu. Ewa s rodiči a mladší sestrou. Bratr Adam plnil svoje klukovské povinnosti.
Po hektickém závěru letošního roku si konečně může v klidu užívat volna od studentských i pěveckých povinností, tam kde je jí nejlépe. Doma, ve Vendryni, společně s rodiči, mladší sestrou Magdou a bratrem Adamem. Maminka Karin už má na klidné prožití zítřejšího Štědrého dne všechno připraveno a tatínek Tadeusz zajistil krásný vánoční strom, aby ho mohli všichni společně ozdobit. Poslední letošní návštěvu v rodině Farnych vykonali zástupci - starosta Rudolf Bilko a jeho tajemník Bohuslav Raszka, aby - sice opožděně - ale přesto, Ewě předali čestný diplom za vynikající reprezentaci obce. Při krátkém setkání stačila Ewa napsat blahopřání k vánocům všem svým příznivcům a především čtenářům Horizontu.
Ewa Farna poprvé na gymplu

Český Těšín / Vrátit se po dvou měsících prázdnin do prvního ročníku, to může napadnout opravdu jenom takové studenty, kteří svoji školu milují.


BÝVALÉ SPOLUŽAČKY. Pětice statečných děvčat - spolužaček z bývalé základky ve Vendryni - přicestovala do Českého Těšína. Teď budou tvořit nerozlučnou pětici prvního ročníku gymnázia.
FOTO | Martin Sládek
To se dá s určitostí tvrdit o Ewě Farne a jejích dalších čtyřech spolužačkách, které dnes společně patnáct minut před prvním zvoněním letošního školního roku otevřely dveře budovy Gymnázia s výukou polského jazyka v Českém Těšíně.
Děvčata teď budou sdílet až do maturity gymnaziální lavice v jedné třídě, aby poznaly, že škola je základ života. Cestičku do hlubin študákovy duše tentokrát ihorizont nenalezl. Ewa se odmítala otevřít a odpovídat na jakoukoliv otázku. Nakonec ze sebe vysoukala, že má trému. Doslova nám řekla: Nezlobte se, ale teď se vůbec nechci o ničem bavit. Mám trému. Ale těším se. Moc se těším," dodala novopečená studentka prvního ročníku.


Školní zvonek cinkal naposledy. Vysvědčení, vysvědčení...

Vendryně / Školní zvonek si teď dá konečně dva měsíce pokoj. Vždyť jsou prázdniny, tak proč by měl zvonit?

Žáci základních škol už to mají za sebou. Jejich učitelé taky. Rodiče - někteří - ještě očekávají své potomky, aby mohli doma "rozdílet ceny" za případné neúspěchy.
Slavnostní atmosféru mělo rozloučení s posledním dnem školního roku v Základní škole s polským jazykem vyučovacím v obci Vendryně. Tady se všichni společně sešli ve školní jídelně, aby si tu zazpívali, pohovořili, vzájemně si poděkovali a popřáli hezké prožití prázdnin. Teprve potom se šlo rozdávat vysvědčení. "Absolventi" - letošní deváťáci, objeli všechny třídy, kabinety i ředitelnu dvanáctihlavým hadem, zpívali a rozdávali přitom bonbóny na všechny strany.
Jednou z nejslavnějších absolventek zdejší školy je zpěvačka Ewa Farna, která prospěla s vyznamenáním (čtěte na jiném místě). Našla si pár minut na kratičký rozhovor. "Teď se rozloučíme se spolužáky a pak na mě čekají doma," odpověděla na první otázku. Samozřejmě, že se ihorizont zeptal na její plány o prázdninách. "S rodiči odjedeme na krátkou dovolenou do Polska a pak začínají vystoupení na různých letních festivalech po celé republice. Asi dvacet koncertů. To znamená jeden velký zápřah. S kapelou bychom měli mimo jiné koncertovat v Polsku. Žádné nové CD nepřipravujeme, má vyjít DVD. Teď. O prázdninách. Pak půjdu studovat na Gymnázium s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Ale na to teď nemyslím," dodala Ewa Farna.
Odcházející deváťáci se představili znovu všem přítomným, jako v době, když přišli do školy poprvé. Bylo jich dvanáct. Jméno a přijmení. Po prázdninách půjdu studovat... Teprve při představách o svém budoucím povolání jich jedenáct odpovědělo: Nevím. Poslední slovo měla Ewa Farna. "Chci být šťastná," řekla všem očekávajícím s úsměvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.