Listopad 2009

Ewa:D

7. listopadu 2009 v 17:24 | Teyrnka:) |  //Phota//_//Ewičky//

Ewa Farna: Na pódiu skáču jako potrhlá puberťačka!

7. listopadu 2009 v 17:22 | Terynka:) |  || News_O_Ewě ||
Tak už se fanoušci Ewy Farne konečně dočkali. Turné Buď virtuální tour 2009 odstartovalo v úterý 3. listopadu koncertem v Brně.
Nová deska s názvem Virtuální je na světě a Ewa Farna má pěkně nabité období. Vedle školy - v šestnácti se v ní prostě párkrát do roka zastavit musíte :) - Ewa chodí do tanečních a navíc právě rozjela své druhé samostatné turné. Koncertů má v první - ryze české - části šňůry v plánu sice jen šest, ale o to "vychytanější" program mají. A právě dnes je v plánu druhý z nich, v Pardubicích. Ještě před ním ale Ewa odpověděla na pár otázek pro t-music.


Ewo, na tvém novém albu nazvaném Virtuální jsou poprvé i tvé texty a v případě songu Déšť také muzika. Jaký je to pocit, když jde o tvé první vlastní textové sdělení fanouškům?
Na textech jsem se několikrát podílela i na albu Ticho, ale bylo to ještě postaveno na spoluautorství. Teď se jedná o texty, které jsem napsala už opravdu sama. Mám z toho velkou radost, protože se mi podařilo do nich dostat to, co jsem chtěla. Každá fráze tam má svoje místo a něco vyjadřuje, popisuje můj pocit a není to "vata". Jsem s deskou obecně moc spokojená a doufám, že budou i "farnoušci". :) Jupíí! :))

Ještě k názvu desky Virtuální. Současná doba je hodně o různých virtuálních světech a komunikacích. Jaký je tvůj vztah k fenoménům jako ICQ, Skype, YouTube, Facebook? Používáš s oblibou nějaký z uvedených prográmků nebo dokonce i nějakou další službu?
Právě ta deska měla být tak nějak ukazováčkem k tomu, aby jsme se nad tím pozastavili. Nechci proti tomu nějak bojovat, ten boj by byl marný a ke všemu to není jen na škodu ale dá se to samozřejmě využít v mnoha užitečných směrech. Deska Virtuální má připomenout, že ještě nedávno ty věci neexistovaly, žilo se v pohodě i bez toho a možná bylo i líp. Každopádně jsme hodně zazdili verbální, normální, upřímnou komunikaci, která je podle mého nenahraditelná. Přes SMS prostě nikoho neobejmete, žádný smajlíkový mail nenahradí upřímný úsměv a Skypu se nemůžete vybrečet na rameni. Sama jsem taky bohužel trochu virtuální. Nemám sice ICQ a tak, ale YouTube používám - hlavně jako zpětnou vazbu, koukám, jak se třeba vydařil koncert nebo podobně. :)) A oficiální Facebook mám taky.

Turné k desce, které odstartovalo už 3. listopadu v Brně, má "jen" šest koncertních zastávek. Proč je to - i když se říká, že snad jen zatím - takhle malá porce?
Minulé turné jsme měli přes 18 zastávek, to je pravda. Letošní turné jede přes 3 státy. Vyjíždíme teď na podzim se šesti koncerty u nás v Česku (právě dneska 7. listopadu jsou na řadě Pardubice) a pokud bude tady zájem i na jaře, budu straaašně happy, když budeme moct nějaké přidat. :) Doufám, že se lidem bude líbit a že si přijdou udělat názor na show sami.


Už před začátkem turné na veřejnost prosáklo, že během koncertů dojde na řadu převleků. Kolik jich tedy v programu je a můžeš speciálně pro t-music upozornit na nějaký, který je něčím nej?
V programu je jich 6 - 7. Je to náročné se převléknout úplně třeba v době 50 sekund. Je to neskutečný adrenalin. Moc mě to ale baví. Převleky jsou různé - od ujeté praštěné holky s růžovou parukou, přes hippie kostým a převleku a`la Jackson, až po obrazovou vílu - svítící virtuální ženu.

V minulosti se často psalo o různých významných událostech z tvého soukromí. Ať už to bylo získání prvního občanského průkazu, sundání rovnátek, tak teď to jsou taneční. Jak to v kurzu jde holce, která je zvyklá se pohybovat na pódiu, "ve strkanici" na tanečním parketu se svými vrstevníky?
Neskutečně mě taneční baví. Asi nejvíc jive a cha-cha. Jooo a waltz je taky nádherný! Mám super partnera, to je taky důležité. Nejsem zvyklá se nějak pohybovat, nejsem tanečnice ani nemám na koncertech choreografie, na pódiu prostě skáču jako potrhlá puberťačka. :) To nemá třeba s latinsko-americkými tanci nic společného... :) Nevím, jak mi to jde, to byste se museli zeptat naší učitelky a učitele, ale na parketu je sranda, když je málo místa a 20 párů tančí, u valčíku do sebe strkají. :) Pak na sebe kluci řvou: "Uhni, jedu!" :) Právě přemýšlím, jestli se přihlásit do pokročilých, nabídla nám to paní učitelka, tak budu vážně zvažovat. Třeba na příštím turné místo ujetých převleků budou společenské šaty a choreografie by pak byla taky jasná. :)

Termíny Buď virtuální tour 2009:
Pardubice, 7. 11. 2009
Liberec, 11. 11. 2009
Zlín, 20. 11. 2009
Opava, 26. 11. 2009
Praha, 6. 12. 2009