Prosinec 2009

Ewa v BG

22. prosince 2009 v 20:12 | Tefinka=) |  || News_O_Ewě ||

Farna je jako továrna na peníze.Nemá volno ani na Silvestra!

22. prosince 2009 v 20:07 | Tefinka=) |  || News_O_Ewě ||
Pátek v 16:43 | anna | články


Bronzová Slavice se tak těší aspoň na Vánoce.

Pomáhat chce Ewa mamince především tím, že se bude starat o svou třiapůlletou sestřičku Magdalenku. "Mám strašně roztomilou sestřičku. Je to naše sluníčko. Školu mám do dvaadvacátého a pak budu doma a budu se Magdalence zcela věnovat, aby maminka měla čas na přípravu Štědrého dne," svěřuje se Ewa Farna. "Magdalenka je blondýnka, maminka jí teď ostříhala vlasy a moc jí to sluší. Nejraději se dívá na Pata a Mata a Medvídka Pú. Když mne doprovází maminka na mých koncertech, často ji bere s sebou. Stává se, že když přijdu po koncertě v deset hodin na pokoj, maminka sedí s Magdalenkou na posteli, mají rozevřený počítač a dívají se na Medvídka Pú. Takže si myslím, že mamince z mé sestřičky a z medvídka Pú někdy v hlavě hrabe," směje se zpěvačka. Ewa se teď chystá nakupovat dárky pro rodiče. Ještě neví, co to vlastně bude: "Zatím nemám nic vymyšleno, chtěla bych rodičům koupit něco zajímavého, aby to byl opravdu dárek. Snad na něco přijdu." Bronzový slavík, který byl zatím největším Ewiným úspěchem i pro její rodiče, jako dárek pro ně příliš nevnímá. "Ta soška je v mém pokojíku a nenechám si na ni ani sáhnout, musím proto něco koupit, co by patřilo vysloveně rodičům," přemýšlí pohledná tmavovláska.
Vánoční cukroví má Ewa Farna ráda před Vánocemi. Ale když je už doma plno jídla, chuť na sladké nemá: "Ráda mlsám cukroví, ale když přijde Štědrý den, ani se ho nedotknu. Kapra nejím, jen malý kousíček, aby se neřeklo. Dám si raději kuřecí řízek. Vůbec totiž nemám ráda ryby."
O vánočních svátcích nemá Farna pracovní program, na Silvestra ano. "Nejraději bych na silvestra byla někde s kamarády a kamarádkami, ale přijala jsem nabídku na silvestrovský koncert. Ten se bude konat na náměstí v Lodži v Polsku. Tam se mnou pojedou samozřejmě oba rodiče, Magdalenka a dokonce i moje teta," uzavírá
Ewa.

Ewa Farna bude na Vánoce se sluníčkem

22. prosince 2009 v 20:06 | Tefinka=) |  || News_O_Ewě ||
Bronzová Slavice Ewa Farna (16) se už těší na Vánoce. Užívat si je bude doma s rodinou. A pomáhat chce mamince především tím, že se bude starat o svou třiapůlletou sestřičku Magdalenku.
"Mám strašně roztomilou sestřičku. Je to naše sluníčko. Školu mám do dvaadvacátého a pak budu doma a budu se Magdalence zcela věnovat, aby maminka měla čas na přípravu Štědrého dne," svěřuje se Ewa Farna Korzu.

"Magdalenka je blondýnka, maminka jí teď ostříhala vlasy a moc jí to sluší. Nejraději se dívá na Pata a Mata a Medvídka Pú. Když mne doprovází maminka na mých koncertech, často ji bere s sebou. Stává se, že když přijdu po koncertě v deset hodin na pokoj, maminka sedí s Magdalenkou na posteli, mají rozevřený počítač a dívají se na Medvídka Pú. Takže si myslím, že mamince z mé sestřičky a z medvídka Pú někdy v hlavě hrabe," směje se zpěvačka.

Ewa se teď chystá nakupovat dárky pro rodiče. Ještě neví, co to vlastně bude: "Zatím nemám nic vymyšleno, chtěla bych rodičům koupit něco zajímavého, aby to byl opravdu dárek. Snad na něco přijdu."
Bronzový slavík, který byl zatím největším Ewiným úspěchem i pro její rodiče, jako dárek pro ně příliš nevnímá.

"Ta soška je v mém pokojíku a nenechám si na ni ani sáhnout, musím proto něco koupit, co by patřilo vysloveně rodičům," přemýšlí pohledná tmavovláska.

Vánoční cukroví má Ewa Farna ráda před Vánocemi. Ale když je už doma plno jídla, chuť na sladké nemá:

"Ráda mlsám cukroví, ale když přijde Štědrý den, ani se ho nedotknu. Kapra nejím, jen malý kousíček, aby se neřeklo. Dám si raději kuřecí řízek. Vůbec totiž nemám ráda ryby."

O vánočních svátcích nemá Farna pracovní program, na silvestra ano. "Nejraději bych na silvestra byla někde s kamarády a kamarádkami, ale přijala jsem nabídku na silvestrovský koncert. Ten se bude konat na náměstí v Lodži v Polsku. Tam se mnou pojedou samozřejmě oba rodiče, Magdalenka a dokonce i moje teta," uzavírá Ewa.

Ewa Farna: Mám krásný věk na lásku

22. prosince 2009 v 20:04 | Tefinka=) |  || News_O_Ewě ||
Do světa showbyznysu vtrhla jako puberťačka, která za poslední tři roky vyzrála v téměř dospělou ženu, připravenou na všechno.

Mladá nadějná zpěvačka Ewa Farna (16), jež se jako jediná může ve svém věku pochlubit bronzovým Slavíkem 2008, je momentálně v jednom kole díky svému turné, na které se pilně připravovala. Bohužel ji přitom potkala tragická rodinná událost, která ji hodně zranila.
Ewo, jak se v poslední době máš?
Děkuji za optání. Mám se dobře, ale jsem maximálně zaneprázdněná přípravou na své turné Buď virtuální, se kterým do Vánoc hodlám objet celou republiku.

Celé turné, tak jako i tvá nová deska, má velmi zajímavý název. Kdo přišel s nápadem, že se pojmenuje zrovna takto?
Nápad vznikl u textaře. V textu jedné písničky napsal frázi 'Vím, je nenormální, být jen virtuální' a poté, co jsme to s producentem viděli, jsme si řekli, že je to geniální a deska a turné bude Virtuální. (smích) Jsem z toho nadšená. Řekla bych, že pro šestnáctiletou holku je to nejlepší téma. Už není dítě, ale ani dospělá žena, a to nabízí spoustu možností o čem zpívat.

Koncerty jsi pojala podle vzo­ru amerických hvězd a vystupuješ v kostýmech, které v průběhu večera několikrát vystřídáš. Kolik jich máš připravených?
Z loňského turné už se kostýmy staly tak trochu tradicí. (smích) S americkými show se srovnávat nemůžu, ale snažím se jim alespoň trochu přiblížit. Chci, aby to pro fanoušky byl pořádný zážitek, jak poslecho­vý, tak i vizuální.

Dohromady jich je sedm a jsou laděny k jednotlivým blokům. Jsou ale i písničky - pro maminku, babičku, Michaela Jacksona - které odzpívám ve střízlivějších oblecích.

Zmínila jsi píseň pro babičku, která bohužel v průběhu příprav tvého turné zemřela. Co se stalo?
Je to pro mě ještě moc citlivé téma. Celá rodina jsme u ní byli na návštěvě a čekali jsme na mou sestřenici, která má malé miminko, na něž se babička moc těšila, že ho poprvé uvidí.

Zrovna v momentu, kdy sestřenice vcházela do dveří, začal tatínek volat: 'Maminko, maminko, co je?' a pak se mu jen babička sesypala v rukách. Ani se toho malého nakonec nedočkala. (pláče)

Nebudu tě trápit a přejdeme na pozitivnější téma. Neustále se v médiích propírá, jak jsi na tom s klukama. Zda nějakého máš, a dokonce, že tě snad ani nic jiného nezajímá než kluci. Tak jak to tedy je?
Taky nechápu, proč se to tak hodně řeší. Vždyť je mi teprve šestnáct. (smích) Žádného kluka nemám. Spíš mě dostávají hoši, kteří se hlásí, že
jsou mí partneři.

Přijde mi vtipné, že díky novinám a internetu se kolikrát dozvídám, s kým chodím a kde jsme stačili být spolu na dovolené. Na druhou stranu mě těší, že je o mě alespoň nějaký zájem. To je urči­tě lepší než nic. (smích)

Kluka tedy nemáš. Ani se ti žádný nelíbí?
Nelíbí. Přestoupila jsem na novou střední školu a říkala jsem si, že nová škola znamená spoustu nových krásných kluků, ale bohužel jsem nakonec docela zklamaná. (smích) Místo toho mám spoustu dobrých kamarádů, protože fakt věřím na přátelství mezi holkou a klukem.

Je pravda, že spěcháš na to, aby sis nějakého našla?

Jasně, že by občas byl člověk rád, kdyby neměl podporu pouze od rodičů, ale vyloženě nespěchám. Šesnáct let je krás­ný věk na prvního kluka, ale na nic spěchat nebudu. Ať si mě najde sám. (smích)

Měla bys na něj vůbec čas?
Asi moc ne. Moje priority jsou rodina, láska, přátelství - to jsou ta nej. Ale když se chce, tak všechno jde. Přesto by se mi potenciální partner musel časově podřizovat.

Televizní noviny=D

22. prosince 2009 v 20:02 | Tefinka=) |  //Phota//_//Ewičky//

Ewa Farna: Místo kapra a cukroví se cpe řízkem

22. prosince 2009 v 19:59 | Tefinka=) |  || News_O_Ewě ||
Včera v 22:11 | anna | články
Praha - Bronzová Slavice Ewa Farna se už těší na Vánoce.
Užívat si je bude doma s rodinou. A pomáhat chce mamince především tím, že se bude starat o svou třiapůlletou sestřičku Magdalenku. "Mám strašně roztomilou sestřičku. Je to naše sluníčko. Školu mám do dvaadvacátého a pak budu doma a budu se Magdalence zcela věnovat, aby maminka měla čas na přípravu Štědrého dne," svěřuje se Ewa Farna Korzu. "Magdalenka je blondýnka, maminka jí teď ostříhala vlasy a moc jí to sluší. Nejraději se dívá na Pata a Mata a Medvídka Pú. Když mne doprovází maminka na mých koncertech, často ji bere s sebou. Stává se, že když přijdu po koncertě v deset hodin na pokoj, maminka sedí s Magdalenkou na posteli, mají rozevřený počítač a dívají se na Medvídka Pú. Takže si myslím, že mamince z mé sestřičky a z medvídka Pú někdy v hlavě hrabe," směje se zpěvačka. Ewa se teď chystá nakupovat dárky pro rodiče. Ještě neví, co to vlastně bude. "Zatím nemám nic vymyšleno, chtěla bych rodičům koupit něco zajímavého, aby to byl opravdu dárek. Snad na něc
o přijdu." Bronzový slavík, který byl zatím největším Ewiným úspěchem i pro její rodiče, jako dárek pro ně
příliš nevnímá. "Ta soška je v mém pokojíku a nenechám si na ni ani sáhnout, musím proto něco koupit, co by patřilo vysloveně rodičům," přemýšlí pohledná tmavovláska. Vánoční cukroví má Ewa Farna ráda před Vánocemi. Ale když je už doma plno jídla, chuť na sladké nemá. "Ráda mlsám cukroví, ale když přijde Štědrý den, ani se ho nedotknu. Kapra nejím, jen malý kousíček, aby se neřeklo. Dám si raději kuřecí řízek. Vůbec totiž nemám ráda ryby." O vánočních svátcích nemá Farna pracovní program, na silvestra ano."Nejraději bych na Silvestra byla někde s kamarády a kamarádkami, ale přijala jsem nabídku na silvestrovský koncert. Ten se bude konat na náměstí v Lodži v Polsku. Tam se mnou pojedou samozřejmě oba rodiče, Magdalenka a dokonce i moje teta," uzavírá Ewa.

Silvestr s Ewou

22. prosince 2009 v 19:57 | Tefinka |  !! EXTRA !!
Ewa v TV

Silvestr 2009
31.12 ve 21:00 na ČT1


Velká vánoční soutěž

22. prosince 2009 v 19:56
Je tady velká vánoční soutěž o balíček patnácti skvělých letošních desek největších světových i českých hvězd! Rihanna, Britney Spears, Jonas Brothers, Nely Furtado, Billy Talent, Ewa Farna, Scooter, Paramore, Rammstein, Whitney Houston, Shakira, Kelly Clarkson, Mariah Carey, Vypsaná fixa a Eros Ramazzotti - to vše můžete získat za jedinou esemesku.

Ewa Farna :Fanouškům vnucovala přídavek!

8. prosince 2009 v 19:00 | Terynka |  || News_O_Ewě ||
Na čerstvé bronzové Slavici Ewě Farné (16) je znát, že je v branži teprve krátce. Na svém posledním koncertu v pražské Lucerně totiž nežádali fanoušci o přídavek ji, ale ona je.
"Už je konec, ale mě to zpívání s vámi moc baví. Nebude vám vadit, když tam hodím ještě jednu,"zeptala se publika Farna. Ještě před zahájením turné zpěvačka slibovala velkou show a řadu převleků. Svá slova dodržela, ale během koncertu měla co dělat, aby stačila všechny převleky vůbec vystřídat. Ani karambol, kterého se Ewa před vystoupením bála se naštěstí nekonal. "Balancuju tam na takové větrné kostce na podpatcích, tak snad nesletím," prozradila obavy Farna.

Dětský večírek s dospělou Ewou Farnou

8. prosince 2009 v 18:59 | Terynka |  || News_O_Ewě ||


Zpěvačka Ewa Farna zakončila předevčírem v Praze své turné k nové desce Virtuální. Na koncertě ve Velkém sále Lucerny se ukázalo, že zpívat umí šestnáctiletá Ewa velmi dobře. Otázkou ale je, pro koho vlastně zpívá - a bude zpívat.
Farné už bylo šestnáct a když zrovna nekoncertuje, chodí do druhého ročníku gymnázia. Nejnovější desku Virtuální natočila v relativně dospělém poprockovém stylu, přesto to včera ve velkém sále Lucerny vypadalo jako na mikulášské besídce nižšího stupně základní školy.

Děti, mnohé možná ještě ani ne školou povinné, posedávaly na kraji plochy sálu, kam se pravděpodobně znovu dostanou až za deset let při vlastním maturitním plese. Na hlavách jim blikaly červené ďábelské růžky a už deset minut před startem koncertu, který byl plánovaný na půl sedmou, se pisklavým skandováním dožadovaly nástupu Ewy na pódium. Do toho všeho zasahovali rodiče, kteří své potomky střídavě usměrňovali, chlácholili a vysazovali za hlavu.


Ewa Farna v jednom z celé řady veselých kostýmů začala svou show, doplněnou tak trošku domáckým videem promítaným na obrazovce nad pódiem, před poloprázdnou Lucernou chvíli po půl sedmé. Většina přítomných dětí byla evidentně ráda, že svou Ewu vidí, novou desku ale zřejmě ještě naposlouchanou neměla; s výraznou odezvou se nesetkala ani písnička věnovaná Michaelu Jacksonovi Ty jsi král, při níž se Ewa sama doprovázela na klávesy. Nutno ovšem dodat, že na celkovém dojmu se nutně podepsalo velmi špatné ozvučení Ewina zpěvu.
Další nové - rockové - songy jako Maska, Obrazová víla nebo klipovka Toužím sice dostaly dříve (a děti při nich tak trošku legračně mávaly prsty poskládanými do "paroháče"), na hitovku Měls mě vůbec rád? z roku 2006 ale v očích a uších fandů neměly. Až při této písni se totiž publikum dostalo do správné provozní atmosféry.

Hračka za výlohou, nebo zpěvačka?
Na Ewu byl včera zvláštní pohled. Po pódiu se zkušeně pohybovala a velmi dobře zpívala mladá, téměř dospělá slečna, jíž aplaudovaly hloučky děcek, které mají do puberty ještě nějaký ten pátek. Ewa s nimi sympaticky komunikovala, byť na otázky typu "Kluci, na co balíte holky?" nebo "Cítíte se někdy taky jako v jiné době?" se jí příliš odpovědí nedostalo.
Ewa je pro své fanoušky něco jako hračka za výlohou v obchodě nebo hezký obličej z časopisu, na který se chodí dívat. Z role třináctileté "holčiny z ulice" už ale vyrostla a publikum, které rostlo s ní, už zřejmě přesedlalo na jinou, dospělejší muziku. Teď Ewě dorůstá nová generace fanoušků, která ve svém věku znovu doceňuje hlavně její panenkovský vzhled, nikoliv hudbu a texty, byť i ty se snaží "odrážet" dětské nebo puberťácké starosti - lásku, rodinu a nově i svět sociálních sítí. Je ale otázka, jak dlouho to Ewu ještě bude bavit.
Možná, že kdyby do koncertu - stejně jako do její image - tolik nezasahoval manažer Lešek Wronka, který koncert v druhé polovině zbrzdil vyhlášením výsledků soutěže pro fandy a na konci Ewu v podstatě ani nenechal spontánně přidat, mohla by se Ewa časem plynule překlopit do kategorie dospělých - anebo alespoň dorostenců. Kapelu, hlas i styl na to má.